Pomysły na prezenty dla motocyklisty nieprzekraczające 100 zł: 

Chemia motocyklowa Muc Off

Tego producenta specjalizującego się w kosmetykach do pielęgnacji i konserwacji zarówno odzieży motocyklowej, jak i samego jednośladu nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi jazdy na dwóch kółkach. Muc Off w swojej ofercie posiada zarówno konkretne produkty mające dokładnie określone właściwości jak na przykład Odświeżająca pianka do kasku w cenie 45 zł, którą wykorzystać możemy również do odświeżenia wnętrza butów czy też środka kombinezonu.

Dobrym uzupełnieniem prezentu będzie również Zestaw do czyszczenia wizjerów i gogli motocyklowych w cenie 55 zł, składający się ze specjalnego biodegradowalnego środka czyszczącego, specjalnej ściereczki czyszczącej, a także wygodnego pokrowca do przechowywania.

 Muc Off posiada bardzo szeroką ofertę, z którą w całości możecie się zapoznać >TUTAJ

Kominiarki

Jest to jeden z tych elementów garderoby motocyklisty, który znajduje się niemal w każdej motocyklowej szafie. Na rynku znaleźć możemy modele przeznaczone do jazdy w gorące letnie dni, których zadaniem będzie poprawienie komfortu jazdy poprzez odprowadzanie wilgoci jednocześnie chroniąc motocyklistę zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem. Sprawdzonym i pewnym wyborem będzie Kominiarka termoaktywna Brubeck Webster Function.

Ciekawym rozwiązaniem jest również wersja zimowa kominiarki Brubeck, wykonaną z ciepłej i wygodnej wełny merynosów, która charakteryzuje się wyjątkową delikatnością w dotyku, miękkością, a także nie powoduje uczucia gryzienia czy też drapania. 

Warto wspomnieć, że powyższe kominiarki są niezwykle praktycznym gadżetem, które nie ograniczają motocyklisty tylko do użytkowania ich podczas jazdy jednośladem, z powodzeniem przydadzą się również podczas zimowych wypadów na narty snowboard, czy też wielu innych sytuacjach.

Lokalizator NotiOne

Lokalizator NotiOne jest urządzeniem, które za sprawą swojemu niewielkiego rozmiaru możemy zamontować przy kluczach, telefonie czy też niewidocznym miejscu w naszym motocyklu, dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth Smart 4.0 + technologii LE, która automatycznie przesyła sygnał do smartfonów posiadających aplikację NotiOne lub inne z nią współpracujące, następnie automatycznie przesyłają sygnał na telefon odbiorcy. Dzięki temu rozwiązaniu możemy w sposób ciągły wysyłać na nasz smartfon informację o lokalizacji przedmiotu czy też zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, osobom starszym, czy zwierzętom. Zakup tego urządzenie to koszt około 99 zł.

Pomysły na prezenty dla motocyklisty do 500 zł: 

Poniżej przedstawiamy ciekawe, praktyczne i uniwersalne pomysły na prezent dla motocyklisty nieprzekraczające kwoty 500 zł, które jednocześnie będą bardzo mocno związane z jego pasją.

Bielizna termoaktywna

Uwielbiana przez znaczną większość znanych nam motocyklistów, słyszeliśmy wręcz opinie, że motocykliści dzielą się na tych, którzy bieliznę termoaktywną kochają i tych, którzy jeszcze jej nie przetestowali. Na rynku możemy znaleźć wysokiej jakości produkty zarówno do użytku w lecie, jak i zimie. 

 

Na ciepłe letnie dni idealnym rozwiązaniem będzie Brubeck Cooler, który charakteryzuje się właściwościami chłodzącymi, antybakteryjnymi,  a także wysokim odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz. Cena zestawu składająca się ze spodni oraz bluzy to koszt rzędu około 300 zł, jednak gwarantujemy, że podróże w grubym motocyklowym kombinezonie będzie nieporównywalnie wygodniejsze, a komfort z jazdy wzrośnie kilkukrotnie.

Pokrowiec na kombinezon motocyklowy 

Pasją, jaką są motocykle, jest niezwykle kosztowna, zakup nowego kombinezonu czy kasku dobrej jakości to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. W związku z wysokimi kosztami zakupu akcesoriów motocyklowych kierowcy jednośladów słyną z niezwykłej dbałości nie tylko o maszynę, ale również o wszystkie elementy ubioru motocyklisty. Świetnym pomysłem na prezent dla kierowcy jednośladu będzie również pokrowiec na kombinezon motocyklowy „RobertOzon”, który można złożyć do wymiarów walizki, a dzięki specjalnym uchwytom przenosić w wygodny sposób. Pokrowiec idealnie sprawdzi się zarówno do przechowywania odzieży poza sezonem, jak i zabezpieczy go przed uszkodzeniami w transporcie, a także zapewni ochronę przed zamoczeniem np. podczas wyjazdu na tor wyścigowy.

Cena: 197 zł.

Uchwyt Ram Mount 

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy jednośladem trzymając go w dłoni, jest praktycznie niemożliwe i bardzo niebezpieczne. Problem ten w całości rozwiązuje uchwyt montowany na przykład na kierownicy motocykla. Musi być on jednak bardzo dobrej jakości, a także trzymać telefon na tyle mocno, aby nie wypadł on w trakcie jazdy, co najprawdopodobniej skutkowałoby jego poważnym uszkodzeniem, a także mogłoby spowodować zagrożenie na drodze. Uchwyty Ram Mount spełniają powyższe funkcje, a także są montowane w sposób bezinwazyjny bez użycia żadnych narzędzi, a sama instalacja trwa zaledwie kilka minut. Każdy element, z którego składa się uchwyt możemy zakupić oddzielnie, tworząc swój zestaw idealny lub możemy wybrać jeden z gotowych, kompletnych zestawów, których ceny wahają się w okolicach 280 – 350 zł. Dodatkowo za produktami tej firmy przemawia fakt dożywotniej gwarancji producenta.

Pomysły na prezent dla motocyklisty do 1000 zł: 

Jeżeli dysponujesz większym budżetem, możesz sprawić motocykliście prezent, który posłuży mu przez wiele kolejnych lat, a Ty będziesz miał pewność, że były to dobrze wydane pieniądze.

Poniżej przedstawiamy trzy propozycje:

Systemy zabezpieczające podczas postoju. 

Każdy z nas — motocyklistów obawia się przed pozostawieniem swojej maszyny bez opieki, jednak dobre zabezpieczenie może skutecznie zniechęcić złodzieja. W tej dziedzinie możliwości mamy naprawdę dużo, my polecamy sprawdzone marki na przykład Abus. Producent w swojej ofercie posiada mocne łańcuchy motocyklowe — które świetnie sprawdzą się podczas postoju na stałym miejscu parkingowym. Mniejsze i lżejsze U — Locki z racji swojego rozmiaru będą odpowiednie dla motocyklistów, którzy posiadają w swoim motocyklu kufer, sakwy bądź inny typ bagażu motocyklowego, w którym będą mogli je schować w czasie jazdy. Ostatnim typem blokad motocyklowych oferowanych przez tego producenta jest Disc — Lock, który z racji swoich niewielkich wymiarów można mieć zawsze ze sobą. Ten typ zabezpieczenia montujemy na tarczę hamulcową, uniemożliwiając złodziejowi przesunięcie motocykla, niektóre modele dodatkowo wyposażone zostały w alarm. Decydując się na zakup systemów zabezpieczających przed kradzieżą motocykla, musimy liczyć się z kosztem od 220 zł do nawet 1015 zł, w zależności od jego rodzaju i użytych podczas produkcji materiałów.

Kamera sportowa

Miłośnikom jednośladów rejestrator wideo umożliwia wykorzystania powstałych filmów na wiele różnych sposobów, na przykład możemy nagrać pamiątkowe wideo z wycieczki, wideo z przejazdu motocyklem może również posłużyć kierowcy do analizy swoich błędów podczas jazdy na jednośladzie oraz co najbardziej istotne nagranie z kamery sportowej może zostać wykorzystane jako dowód na policji lub w sądzie podczas zdarzeń drogowych takich jak wymuszenie czy wypadek. Na rynku wybór kamer motocyklowych jest naprawdę duży, my osobiście polecamy Kamerę panoramiczną Midland 360 Full HD, która potrafi robić filmy oraz zdjęcia w perspektywie sferycznej w 360 stopniach. Cena regularna tego modelu to 1099 zł, lecz w sklepie Moto — Point aktualnie można ją kupić w promocyjnej cenie 800 zł!

Pomysły na prezent dla motocyklisty powyżej 1000 zł: 

Jeżeli podczas wyboru prezentu dla motocyklisty nie nie ogranicza Cię budżet i możesz sobie pozwolić na prezent dla motocyklisty powyżej 1000 zł, jesteś w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ w tej półce cenowej wybór jest naprawdę ogromny. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych, pewnych propozycji, które będą idealnym pomysłem na prezent dla każdego motocyklisty.

Nawigacja motocyklowa

Z takiego prezentu ucieszy się każdy moto — podróżnik, który kocha przemierzać długie trasy swoim jednośladem. Modele dedy­ko­wane moto­cyklom posia­dają kilka cech, dzięki którym korzystanie z nich w czasie jazdy jest wyjątkowo komfortowe i bezpieczne na przykład: większe przy­ci­ski lub ekran doty­kowy umoż­li­wiający obsługę w ręka­wi­cach moto­cy­klo­wych, czy ekran z dobrą widocz­no­ścią pod­czas jazdy pod słońce, część modeli posiada rów­nież dodatkowe daszki prze­ciw­sło­neczne. Jednak najważniejszymi różnicami przemawiającymi nad zakupem urządzeń dedykowanych jednośladem będą: wodo, kurzo oraz wstrzą­sood­por­ność, dzięki czemu niestraszne im będzie poko­na­nie trasy pod­czas ulewy czy też zje­cha­nie z drogi asfal­to­wej na rzecz podróży po wyboistym tere­nie. Rozważając zakup GPS warto zapoznać się z modelem TomTom Rider 550 Premium Pack, który kosztuje 2149 zł, warto jednak wspomnieć, że zestaw ten jest dodatkowo wyposażony w uchwyt Ram Mount, o którego zaletach wspomnieliśmy wyżej. Naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych nawigacji motocyklowych na rynku, a korzystanie z niej to czysta przyjemność. Więcej na jej temat przeczytać możecie >TUTAJ<

Interkom motocyklowy

Interkom motocyklowy to jedna z pozycji must – have każdego motocyklisty, który lubi podróżować z pasażerem lub w grupie. W czasie jazdy jednośladem nie mamy możliwości na przeprowadzenie żadnej rozmowy, jedyna forma porozumienia to gesty, które swoją drogą motocykliści mają opanowane do perfekcji. Mimo wszystko fajnie jest móc na bieżąco dzielić się wrażeniami z kompanami w podróży. Montaż interkomu motocyklowego otwiera przed motocyklistą ogromne możliwości. Najważniejszą cechą jest rozmowa grupowa oraz możliwość rozmowy przez telefon, słuchania muzyki, powiadomień, a także komend nawigacji. Jednym z najczęściej polecanych interkomów wśród motocyklistów jest Scala Rider Packtalk Bold, który pozwala na rozmowę aż z 15 użytkownikami na odległości 1,6 km, warto wspomnieć również o funkcji czatu prywatnego, która pozwala na prywatną rozmowę z jednym uczestnikiem grupy, z którą podróżujemy. Dodatkowym atutem tego modelu są wysokiej jakości głośniki firmy JBL.

Cena: 2569 zł

Wydech motocyklowy

Wydech motocyklowy jest bez wątpienia prezentem, o jakim marzy każdy motocyklista. Jego głównym zadaniem jest zachowanie dźwięków wydawanych przez motocykl na poziomie spełniającym normy Europejskie, jednak większość seryjnych modeli, za sprawą materiałów, z których zostały wykonane oraz zastosowanej w nich technologii poza kontrolą poziomu dB. zmniejszają również osiągi jednośladu i podnosi wagę maszyny. Inwestując w dobry tłumik lub kompletny układ wydechowy możemy wyeliminować powyższe czynniki, a także dodatkowo poprawić jakość brzmienia motocykla. Na rynku dostępne są końcówki wydechów, a także kompletne układy wydechowe, dedykowane do konkretnego modelu jednośladu, dlatego przed zakupem niezbędne jest zapoznanie się z takimi informacjami o pojeździe jak: marka, model oraz rok produkcji. Rozważając zakup tłumika motocyklowego, musimy liczyć się z wydatkiem kilku tysięcy złotych, średnio ceny produktów dobrej jakości producentów na przykład Ixil czy Scorpion wahają się od 2800 w przypadku modeli podstawowych do około 5000, jeżeli zdecydujemy się na modele wykonane z tytanu lub karbonu. Należy mieć jednak na uwadze, że jest to uśredniony zakres, i w zależności od posiadanego modelu motocykla może ulec zmianie, a ceny najlepszych wydechów mogą ją nawet kilkakrotnie przekroczyć.

Jeżeli zastanawiasz się nad prezentem dla motocyklisty w postaci kaskubutów, rękawic czy odzieży motocyklowej szczerze odradzamy zakup bez wiedzy i obecności obdarowanego. Są to elementy wyposażenia motocyklowego, które przed zakupem należy bardzo dokładnie dopasować i co najważniejsze sprawdzić, czy zastosowane w danym produkcie rozwiązania i technologie spełniają oczekiwania użytkownika, a także nie powodują dyskomfortu podczas ich użytkowania. Należy pamiętać, że odzież oraz akcesoria motocyklowe nieodpowiednio dobrane mogą nie spełniać swoich funkcji w 100%.

Vouchery prezentowe

W ostatnich latach coraz popularniejszą formą prezentu stają się VOUCHERY PREZENTOWE, jest to o tyle komfortowa opcja, że mamy 100% pewność, że prezent będzie trafiony, a sam obdarowany będzie z niego bardzo zadowolony. Zwłaszcza w przypadku kiedy rozważaliśmy zakup jednego z wyżej wspomnianych elementów wyposażenia motocyklisty. W sklepie z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi Moto — Point można zakupić VOUCHER na wskazaną przez siebie kwotę, dodatkowo wspierając Fundację pomagającą motocyklistom poszkodowanym w wypadkach drogowych, ponieważ sklep 5% wartości voucher’a przekaże na Fundację F.A.T.E.

Moto – Point voucher upominkowy