Napędy

Producenci

  Promocje

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Napędy W tej kategorii nie ma produktów.

  Pamiętaj, aby regularnie dbać o napęd w swoim motocyklu.

  Każdy z nas chce, by motocykl służył nam jak najdłużej? Jednak, aby było to możliwe, obowiązkiem motocyklisty jest systematyczna wymiana i konserwacja części, które naturalnie w procesie eksploatacji ulegają uszkodzeniu. Do podstawowych elementów, które należy sprawdzać cyklicznie, będą f...

  Pamiętaj, aby regularnie dbać o napęd w swoim motocyklu.

  Każdy z nas chce, by motocykl służył nam jak najdłużej? Jednak, aby było to możliwe, obowiązkiem motocyklisty jest systematyczna wymiana i konserwacja części, które naturalnie w procesie eksploatacji ulegają uszkodzeniu. Do podstawowych elementów, które należy sprawdzać cyklicznie, będą filtry, opony, wszelkie płyny, a także układ napędowy motocykla. Pod żadnym pozorem nie możemy pozwolić, aby zęby w zębatkach były zbyt cienkie, a łańcuch rozciągnięty i luźny. Jazda motocyklem w takim stanie jest niezwykle niebezpieczne, gdyż może ono doprowadzić do zerwania, lub spadnięcia łańcucha, co w rezultacie może doprowadzić do śmiertelnego zagrożenia dla motocyklisty.

  Jak często należy wymieniać elementy układu napędowego w motocyklu?

  Podstawowym czynnikiem wpływającym na żywotność będzie systematyczne, staranne serwisowanie i konserwowanie układu napędowego. Regularnie konserwowany układ sprawi, że żywotność całego zestawu napędowego w motocyklu potrafi bez problemu przekroczyć granicę 30 tys. kilometrów. Jednak, jeżeli smarowanie i czyszczenie następuje sporadycznie, lub maszyna jest wykorzystywana do jazdy w trudnych warunkach terenowych zużycie zębatek i łańcucha najprawdopodobniej nastąpi o wiele tysięcy kilometrów wcześniej. Bez wątpienia warto regularnie smarowanie oraz czyścić, a także co najważniejsze kontrolować naprężenie łańcucha oraz sprawdzać zużycie zębatek, gdyż są to działania, które nie tylko pomogą nam zaoszczędzić pieniądze, poprawić komfort jazdy, a także mogą zapobiec niebezpiecznym sytuacją, które mogłyby doprowadzić nawet do utraty życia.

  Zawsze wymieniaj cały zestaw układu napędowego!

  Bez względu na stan zużycia poszczególnych części w Moto — Point zawsze zalecamy wymianę całego układu. W skład kompletnego zestawu napędowego wchodzi mniejsza zębatka przednia, która pracuje na wałku zdawczym, większa zębatka tylna, a także łańcuch. W przypadku wymiany jedynie jednego elementu na przykład zębatkę przednią to stare części wpłyną na przyspieszenie zużycia elementu wymienionego, co z kolei skróci żywotność całego zestawu, takie działanie to błędne koło, które na dłuższą metę mocniej obciąży budżet motocyklisty. Decydując się na wymianę układu napędowego w motocyklu, warto wybierać pośród oferty sprawdzonych producentów, warto mieć świadomość, że pozorna oszczędność na jednej części może sprawić, że będzie ona najsłabszym ogniwem całego zestawu, a w konsekwencji znacznie zmniejszy jego żywotność. Decydując się na zakup kompletnego układu napędowego do motocykla, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 350-500 złotych, który przy odpowiedniej konserwacji bez problemu posłuży nam przez kilka kolejnych sezonów.

  Po czym poznać, że układ napędowy w naszym motocyklu wymaga wymiany?

  Ogólną kondycję zestawu napędowego możemy w łatwy i szybki sposób sprawdzić samodzielnie, w tym celu należy wykonać kilka prostych czynności. Zacząć możemy od upewnienia się, że nasz łańcuch nie jest nierównomiernie wyciągnięty. W przypadku, kiedy po naciągnięciu łańcucha do wartości sugerowanych przez producenta zauważymy, że łańcuch jest zbyt mocno naprężony, lub zbyt luźny należy wymienić zestaw napędowy na nowy. W przypadku, kiedy naciąg łańcucha jest dobry, lecz na poszczególnych ogniwach zauważyć można uszkodzenia lub rdzę, również nie ma co czekać z wymianą. Następnie należy sprawdzić tylne koło zębate, jeżeli zauważymy zużycie zębatek tylko z jednej strony, świadczy to o tym, że zębatki nie są ustawione w jednej osi, lub ich końce są zaostrzone, najwyższy czas, aby zacząć rozglądać się za nowym napędem.

  W Moto — Point kupisz kompletny układ napędowy do swojego motocykla!

  W ofercie naszego sklepu z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi Moto — Point dostępna jest szeroka gama części układu napędowego do większości typów i modeli motocykli i pojazdów cenionych producentów, jakimi są: SUNSTAR oraz JT. W przypadku braku pewności, czy wybrany produkt będzie pasował do Twojego motocykla, skontaktuj się z naszym sklepem, nasi pracownicy chętnie podzielą się swoją wiedzą i pomogą ci w wyborze optymalnego dla Twoich potrzeb zestawu. Zachęcamy do kontaktu osobistego — w naszym sklepie stacjonarnym, telefonicznego, mailowego, a także poprzez nasze media społecznościowe.

  Więcej

  Podkategorie

  Śledź nas na Facebooku