Części i modyfikacje

Producenci

  Promocje

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Części i modyfikacje W tej kategorii nie ma produktów.

  Podkategorie

  • Napędy

   Pamiętaj, aby regularnie dbać o napęd w swoim motocyklu.

   Każdy z nas chce, by motocykl służył nam jak najdłużej? Jednak, aby było to możliwe, obowiązkiem motocyklisty jest systematyczna wymiana i konserwacja części, które naturalnie w procesie eksploatacji ulegają uszkodzeniu. Do podstawowych elementów, które należy sprawdzać cyklicznie, będą filtry, opony, wszelkie płyny, a także układ napędowy motocykla. Pod żadnym pozorem nie możemy pozwolić, aby zęby w zębatkach były zbyt cienkie, a łańcuch rozciągnięty i luźny. Jazda motocyklem w takim stanie jest niezwykle niebezpieczne, gdyż może ono doprowadzić do zerwania, lub spadnięcia łańcucha, co w rezultacie może doprowadzić do śmiertelnego zagrożenia dla motocyklisty.

   Jak często należy wymieniać elementy układu napędowego w motocyklu?

   Podstawowym czynnikiem wpływającym na żywotność będzie systematyczne, staranne serwisowanie i konserwowanie układu napędowego. Regularnie konserwowany układ sprawi, że żywotność całego zestawu napędowego w motocyklu potrafi bez problemu przekroczyć granicę 30 tys. kilometrów. Jednak, jeżeli smarowanie i czyszczenie następuje sporadycznie, lub maszyna jest wykorzystywana do jazdy w trudnych warunkach terenowych zużycie zębatek i łańcucha najprawdopodobniej nastąpi o wiele tysięcy kilometrów wcześniej. Bez wątpienia warto regularnie smarowanie oraz czyścić, a także co najważniejsze kontrolować naprężenie łańcucha oraz sprawdzać zużycie zębatek, gdyż są to działania, które nie tylko pomogą nam zaoszczędzić pieniądze, poprawić komfort jazdy, a także mogą zapobiec niebezpiecznym sytuacją, które mogłyby doprowadzić nawet do utraty życia.

   Zawsze wymieniaj cały zestaw układu napędowego!

   Bez względu na stan zużycia poszczególnych części w Moto — Point zawsze zalecamy wymianę całego układu. W skład kompletnego zestawu napędowego wchodzi mniejsza zębatka przednia, która pracuje na wałku zdawczym, większa zębatka tylna, a także łańcuch. W przypadku wymiany jedynie jednego elementu na przykład zębatkę przednią to stare części wpłyną na przyspieszenie zużycia elementu wymienionego, co z kolei skróci żywotność całego zestawu, takie działanie to błędne koło, które na dłuższą metę mocniej obciąży budżet motocyklisty. Decydując się na wymianę układu napędowego w motocyklu, warto wybierać pośród oferty sprawdzonych producentów, warto mieć świadomość, że pozorna oszczędność na jednej części może sprawić, że będzie ona najsłabszym ogniwem całego zestawu, a w konsekwencji znacznie zmniejszy jego żywotność. Decydując się na zakup kompletnego układu napędowego do motocykla, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 350-500 złotych, który przy odpowiedniej konserwacji bez problemu posłuży nam przez kilka kolejnych sezonów.

   Po czym poznać, że układ napędowy w naszym motocyklu wymaga wymiany?

   Ogólną kondycję zestawu napędowego możemy w łatwy i szybki sposób sprawdzić samodzielnie, w tym celu należy wykonać kilka prostych czynności. Zacząć możemy od upewnienia się, że nasz łańcuch nie jest nierównomiernie wyciągnięty. W przypadku, kiedy po naciągnięciu łańcucha do wartości sugerowanych przez producenta zauważymy, że łańcuch jest zbyt mocno naprężony, lub zbyt luźny należy wymienić zestaw napędowy na nowy. W przypadku, kiedy naciąg łańcucha jest dobry, lecz na poszczególnych ogniwach zauważyć można uszkodzenia lub rdzę, również nie ma co czekać z wymianą. Następnie należy sprawdzić tylne koło zębate, jeżeli zauważymy zużycie zębatek tylko z jednej strony, świadczy to o tym, że zębatki nie są ustawione w jednej osi, lub ich końce są zaostrzone, najwyższy czas, aby zacząć rozglądać się za nowym napędem.

   W Moto — Point kupisz kompletny układ napędowy do swojego motocykla!

   W ofercie naszego sklepu z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi Moto — Point dostępna jest szeroka gama części układu napędowego do większości typów i modeli motocykli i pojazdów cenionych producentów, jakimi są: SUNSTAR oraz JT. W przypadku braku pewności, czy wybrany produkt będzie pasował do Twojego motocykla, skontaktuj się z naszym sklepem, nasi pracownicy chętnie podzielą się swoją wiedzą i pomogą ci w wyborze optymalnego dla Twoich potrzeb zestawu. Zachęcamy do kontaktu osobistego — w naszym sklepie stacjonarnym, telefonicznego, mailowego, a także poprzez nasze media społecznościowe.

  • Szyby motocyklowe

   Czy warto inwestować w szybę motocyklową?

   Szyby motocyklowe w zależności od wybranego przez motocyklistę rodzaju mogą pełnić szereg niezwykle istotnych podczas jazdy jednośladem funkcji. Jednym z głównych zadań tego rodzaju wyposażenia motocykla jest znaczna poprawa aerodynamiki, podwyższenie komfortu kierowcy i pasażera na długich trasach poprzez odpowiednie rozłożenie pędu powietrza, a także bardzo często szyba w motocyklu jest ważnym elementem stylowego wyglądu motocykla. Szyby motocyklowe to jedno z najczęściej wybieranych akcesoriów motocyklowych przez właścicieli maszyn typu naked, czyli takich, które nie zostały wyposażone w owiewki. W sklepie motocyklowym Moto — Point możesz wybierać spośród szyb przezroczystych, pół transparentnych, całkowicie zaciemnionych, gradientów oraz innych stylów szyb przednich w różnych kolorach, a także 3 konfiguracjach: wysokich, średnich i krótkich.

   Jaką rolę w motocyklu pełni szyba motocyklowa?

   Jak wspomnieliśmy już wcześniej, szyby w naszym motocyklu w zależności od jej rodzaju i typu jednośladu będzie miała różne właściwości.

   W przypadku motocykli turystycznych i skuterów jej głównym zadaniem będzie poprawienie komfortu podczas podróżowania. Dobrej jakości szyba, odpowiednio dobrana do modelu jednośladu sprawi, że napór powietrza na motocyklistę podczas jazdy zostanie znacząco zmniejszony, poprawi komfort jazdy w czasie deszczu, a także dodatkowo będzie pełniła funkcję ochronną motocyklisty na przykład przed drobnymi kamyczkami, żwirem czy owadami.

   Na temat komfortu warto również wspomnieć o tak zwanych deflektorach, czyli elemencie montowanym dodatkowo, tuż ponad lub bezpośrednio na standardowej szybie zamontowanej na motocyklu. Ten rodzaj szyb do motocykla najczęściej wybierany jest przez wysokich motocyklistów, którzy dzięki tej modyfikacji zyskują przepływ powietrza ponad ich kask, co pozwala na wyeliminowanie nieprzyjemnego, uciążliwego i męczącego naporu powietrza podczas jazdy.

   Natomiast w przypadku motocykli sportowych najważniejszym zadaniem, które spełnia szyba motocyklowa, jest kwestia poprawy aerodynamiki podczas jazdy jednośladem. W przypadku odpowiedniego kierowania obiegiem powietrza i zmniejszenie opór motocyklista ma możliwość poprawić osiągi motocykla.

   Montaż przedniej szyby w motocyklu.

   Kwestia odpowiedniego wyboru szyby, pasującej do naszego modelu motocykla jest niezwykle ważnym czynnikiem, gdyż pomyłka w tym zakresie może sprawić, że szyba nie będzie spełniać powierzonych jej zadań lub jej montaż okaże się niemożliwy. Istotną sprawą w poprawnym działaniu szyby jest również właściwe zamontowanie elementu na motocyklu, jeżeli nie mamy wprawy w tym zakresie, poprośmy o pomoc kogoś doświadczonego. W swojej ofercie posiadamy szyby motocyklowe uniwersalne, które standardowo zostały wyposażone w elementy montażowe, jednak w przypadku potrzeby w Moto- Point można nabyć również sam zestaw montażowy, bez samej szyby.

   Zapoznaj się z ofertą szyb motocyklowych Moto — Point.

   W ofercie sklepu z odzieżą motocyklową i częściami Moto — Point posiadamy szyby motocyklowe wielu typów. Znajdziesz u nas aerodynamiczne szyby do jednośladów sportowych, turystycznych, naked, a także szyby o stylowych kształtach do chopper’ów. We Wrocławskim sklepie dla motocyklistów Moto — Point posiadamy zarówno wysokiej jakości pełne szyby, jak i deflektory, a także same zestawy montażowe znanego i cenionego producenta MRA. Aby poznać wszystkie cechy, parametry oraz parametry danego modelu, oraz listę modeli jednośladów, do których szyba pasuje, należy rozwinąć opis produktu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości przed zakupem serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem mailowo, telefonicznie lub do odwiedzenia nas stacjonarnie we Wrocławiu, nasi wykwalifikowani pracownicy chętnie pomogą Ci dobrać najlepszą szybę motocyklową spełniającą Twoje oczekiwania.

  • Zapłon

  Śledź nas na Facebooku