Łańcuchy

Producenci

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Łańcuchy Jest 142 produktów.

  Łańcuch motocyklowy elementem układu napędowego, a więc jednego z najważniejszych elementów motocykla, którego sprawność wpływa nie tylko na komfort podróżowania jednośladem, ale również i na zdrowie, a w skrajnych przypadkach nawet życie motocyklisty. Dlatego bardzo istotne jest, aby regularnie dbać i konserwować zarówno łańcuch, jak i pozostał...

  Łańcuch motocyklowy elementem układu napędowego, a więc jednego z najważniejszych elementów motocykla, którego sprawność wpływa nie tylko na komfort podróżowania jednośladem, ale również i na zdrowie, a w skrajnych przypadkach nawet życie motocyklisty. Dlatego bardzo istotne jest, aby regularnie dbać i konserwować zarówno łańcuch, jak i pozostałe elementy układu napędowego takie jak zębatki przednie czy tylne.

  Jak działa łańcuch w naszym motocyklu?

  Łańcuch motocyklowy to nic innego jak układ rolek i sworzni i płytek, który na przestrzeni lat pozostał praktycznie w niezmienionej formie. W motocyklach najczęściej stosuje się standardowe typy łańcuchów motocyklowych O — RING i X — RING, a więc takie z zastosowanym wewnętrznym uszczelnieniem pomiędzy płytkami łańcucha. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala zatrzymać środek smarujący wewnątrz trzpienia scalających ogniwa oraz zmniejszając możliwość przedostawania się różnego rodzaju nieczystości pomiędzy trzpień a rolkę. Zastosowanie takiego sposobu zabezpieczenia łańcuchów motocyklowych pozwoliło na kilkukrotne wydłużenie ich żywota w porównaniu z łańcuchami klasycznymi.

  Jak dbać o łańcuch motocyklowy, aby maksymalnie wydłużyć jego sprawność?

  Czyszczenie i konserwacja bez wątpienia jest czynnikiem kluczowym dla trwałości i jakości funkcjonowania łańcucha. W tym celu najlepiej będzie zastosować specjalistyczną chemię motocyklową, przy pomocy której mamy możliwość dokładnego wyczyszczenia i nasmarowania wszystkich elementów układu napędowego.

  Natomiast wybierając nowy łańcuch oraz zębatki do naszego jednośladu żelazną zasadą, jaką większość motocyklistów powinna się kierować to stosowanie się do zaleceń producenta. Nieodpowiednio dobrany łańcuch czy jakikolwiek element układu napędowego może znacząco zmienić zachowanie motocykla. Warto wiedzieć, że wybranie zbyt dużej zębatki napędowej może zmusić nas do użycia dłuższego łańcucha, natomiast decyzja o montażu zbyt małej zębatki zdawczej najprawdopodobniej poskutkuje jej przyspieszonym zużyciem. Decydując się na montaż elementów niewiadomego przeznaczenia oraz pochodzenia w motocyklu każdy motocyklista musi mieć świadomość, że jego działania mogą zaburzyć osiowość zębatki zdawczej i napędowej, co może w późniejszym czasie wiązać się nie tylko z dodatkowymi kosztami, lecz również i niebezpiecznym dla kierowcy takiej maszyny.

  Wymiana łańcucha motocyklowego. Co muszę wiedzieć?

  Jeżeli Twój łańcuch zaczyna przybierać rdzawy kolor, bez problemu możesz odciągnąć go od tylnej zębatki, jego naciągnięcie jest nierównomierne, a zęby na kołach zębatych są zużyte i pochylone, jego czas dobiega już końca i należałoby zastanowić się nad wymianą zużytych elementów na nowe. Należy pamiętać, że sprawny napęd realnie przekłada się na bezpieczne podróżowanie jednośladem. Decydując się na nowy łańcuch napędowy, należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, producenta i rozpoznawalność marki, lecz przede wszystkim na uszczelnienie i ilość zastosowanych ogniw.

  Sprawdź ofertę sklepu dla motocyklistów Moto — Point.

  W naszej ofercie posiadamy łańcuchy do większości dostępnych na rynku motocykli znanego producenta, jakim jest UNIBEAR. Warto wspomnieć, że w skład każdego łańcucha tej firmy wchodzą dwa dodatkowe ogniwa łączące w formie zapinki i zakuwki. Ogniwa te można nabyć u nas w sklepie Moto — Point również oddzielnie. UNIBEAR oferuje łańcuchy w następujących szerokościach: 420, 428, 520, 525 i 530. UNIBEAR charakteryzuje się przystępną ceną, niesamowitą trwałością oraz parametrami technicznymi oferowanych przez siebie produktów, które charakteryzują się porównywalnymi lub nawet w niektórych przypadkach wyższymi parametrami od konkurencyjnych łańcuchów. W przypadku problemów z doborem odpowiedniego łańcucha, jak i również całego zestawu napędowego do motocykla zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem mailowo, telefonicznie lub osobiście. Nasi pracownicy chętnie doradzą, wytłumaczą oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.

  Więcej
  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 142 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 142 elementów

  Śledź nas na Facebooku