Pielęgnacja kasku

Producenci

  Promocje

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Pielęgnacja kasku Jest 9 produktów.

  Kask motocyklowy to najważniejszy element każdego motocyklisty

  Co istotne jest również jedynym zabezpieczeniem motocyklisty wymaganym przez przepisy Polskiego kodeksu drogowego. Aby przez długi czas w pełni cieszyć kaskiem motocyklowym, motocyklista powinien regularnie, przynajmniej kilka razy w roku czyścić oraz konserwować go przy użyciu spec...

  Kask motocyklowy to najważniejszy element każdego motocyklisty

  Co istotne jest również jedynym zabezpieczeniem motocyklisty wymaganym przez przepisy Polskiego kodeksu drogowego. Aby przez długi czas w pełni cieszyć kaskiem motocyklowym, motocyklista powinien regularnie, przynajmniej kilka razy w roku czyścić oraz konserwować go przy użyciu specjalnej, dedykowanej celu chemii motocyklowej.

  Jak czyścić kask motocyklowy?

  Aby prawidłowo i w bezpieczny sposób wyczyścić kask motocyklowy motocykliście nie jest potrzebna wiedza serwisowa ani wizyta w serwisie producenta kasku. Wystarczy cierpliwość oraz zaangażowanie a wszystkie czynności związane z czyszczeniem, oraz konserwacją można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

  W celu dokładnego wyczyszczenia kasku przydatne okażą się produkty takie jak: odświeżająca pianka do kasku, środek do czyszczenia wizjerów, środek do czyszczenia kasku, ściereczka z mikrofibry, a także środek do czyszczenia wnętrza kasku, pomocna okaże się również szczoteczka do zębów o miękkim włosie oraz patyczki do uszu.

  Jeżeli nie mamy możliwości wyczyszczenia kasku specjalnymi środkami, pod żadnym pozorem nie używajmy w tym celu środków czyszczących zawierających alkohol np.płynu do szyb. Unikać należy również płynu do naczyń, gdyż skład tych preparatów wywierać niszczący wpływ na powłokę skorupy oraz wizjera w kasku. W kryzysowej sytuacji lepiej skorzystać z letniej wody oraz miękkiej ściereczki.

  Kiedy wyposażymy się we wszystkie niezbędne elementy, możemy przystąpić do pracy. Aby dokładnie wyczyścić kask, a także sam wizjer radzimy go zdemontować. Kolejnym krokiem jest spryskanie skorupy środkiem do czyszczenia kasku, następnie należy odczekać kilka minut, aby preparat mógł zadziałać, kiedy to nastąpi, należy ściereczką wyczyścić oraz wytrzeć kask do sucha. Z wizjerem należy postąpić tak samo, jednak jeżeli wizjer wyposażony jest w pinlock należy go wcześniej zdjąć, ponieważ środki czyszczące mogą mu zaszkodzić. Pinlock należy umyć letnią wodą i wytrzeć delikatną ściereczką.

  Następnym krokiem będzie wyczyszczenie wlotów powietrza i innych elementów ruchomych skorupy naszego kasku. W tym celu przydać mogą nam się wspomniane wyżej patyczki do uszu oraz szczoteczka, które umożliwią dokładne wyczyszczenie wszystkich zakamarków.

  Wyściółkę kasku również można wyczyścić

  Motocykliści, których kaski posiadają wyciąganą wyściółkę, będą mieli nieco łatwiejsze zadanie, gdyż bez większego problemu mogą ją wypiąć z zatrzasków, wyjąć i ręcznie wyprać w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego, neutralnego dla skóry środka piorącego. Piorąc ręcznie, mamy pewność, że żaden z elementów nie ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu. Jeżeli wyściółka kasku nie ma możliwości demontażu po wypraniu jej należy pozostawić kask do dokładnego wyschnięcia co wiąże się z brakiem możliwości korzystania z niego nawet przez dwa kolejne dni. Alternatywą może okazać się środek do czyszczenia wnętrza kasku, który skutecznie usuwa kurz, lakier, żel do włosów i pot bez konieczności używania wody.

  W Moto-Point znajdziesz środki ułatwiające zachowanie świeżości i dobrego wyglądu twojego kasku przez długi okres. Posiadamy w swojej ofercie produkty takich producentów jak: Muc-Off, S100, Motul.

  Więcej
  Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
  Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

  Śledź nas na Facebooku