Płyny chłodnicze

Producenci

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Płyny chłodnicze Jest 1 produkt.

  Rola płynu chłodniczego w motocyklu

  Płyn chłodzący w silniku naszego motocykla spełnia kilka istotnych funkcji, które zapewniają mu dwa główne składniki, czyli woda destylowana wymieszana w proporcjach 1:1 np. z najczęściej stosowanym glikolem etylenowym. Mieszanka otrzymana po połączeniu tych składników umożliwia pracę w zakresie temperatur: o...

  Rola płynu chłodniczego w motocyklu

  Płyn chłodzący w silniku naszego motocykla spełnia kilka istotnych funkcji, które zapewniają mu dwa główne składniki, czyli woda destylowana wymieszana w proporcjach 1:1 np. z najczęściej stosowanym glikolem etylenowym. Mieszanka otrzymana po połączeniu tych składników umożliwia pracę w zakresie temperatur: od -35 do 120 °C. Dodatkowo płyny dedykowane do chłodnic motocyklowych uzupełniane są w dodatki w celu ochrony, a także konserwacji układu chłodniczego w motocyklu.

  Do jego głównych zadań należeć będzie: utrzymanie optymalnej temperatury pracy układu napędowego motocykla. Dzięki obniżonej temperaturze krzepnięcia dedykowany płyn do chłodnic chroni również układ przed zamarzaniem, a także pełni funkcję ochronną zapobiegając korodowaniu i powstawaniu osadów.

  Wybór odpowiedniego płynu pozwoli silnikowi oraz innych układom związanym z krążeniem płynów chłodniczych na pracę z maksymalną sprawnością jednocześnie gwarantując minimalne zużycie części eksploatacyjnych.

  Co jaki czas należy zmieniać płyn chłodniczy w motocyklu?

  Płyn chłodniczy należy regularnie wymieniać w stałym odstępie czasu. Producenci czas, w jakim zachowuje on swoje właściwości ochronne, określają jako dwa lata, jest to zalecany czas wymianę płynów chłodniczych przy normalnej eksploatacji motocykla, jednak jeżeli użytkujesz swój jednoślad wyjątkowo intensywnie, polecamy wymianę częściej — raz do roku.

  Podczas wymiany płynu nie zaleca się mieszania produktów różnych producentów, gdyż mogą one różnić się zastosowanymi dodatkowymi środkami chemicznymi, które po połączeniu bardzo często powodują częściową lub nawet całkowitą utratę właściwości ochronnych.

  Kolejną bardzo ważną rzeczą, na jaką motocyklista powinien zwrócić uwagę przed wymianą płynu chłodzącego, powinno być sprawdzenie, czy posiadamy gotowy produkt, który bezpośrednio możemy użyć czy jest to koncentrat, który motocyklista wcześniej sam musi przygotować poprzez wymieszanie go z wodą destylowaną. Zalanie układu chłodniczego nierozcieńczonym koncentratem przyniesie efekt odwrotny od oczekiwanego, przede wszystkim nie pozwalając na uzyskanie przez płyn optymalnej temperatury do pracy. 

  W ofercie naszego sklepu znajdziesz płyny do układow chłodniczych renomowanego producenta jakim jest dobrze wszystkim znany MOTUL
  W Moto-Point znajdziesz odzież motocyklową, a także niezbędne elementy eksploatacyjne do twojego motocykla . Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą kategorią oleje oraz płyny, gdzie znajdzesz: oleje silnikowe, oleje do zawieszenia, oleje przekładniowe, płyny hamulcowe, płyny chłodnicze.

  Więcej
  Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

  Śledź nas na Facebooku