Oleje przekładniowe

Producenci

  Promocje

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Oleje przekładniowe Jest 2 produktów.

  Funkcje oleju przekładniowego w motocyklu

  Większość motocykli dostępnych na rynku nie wymaga stosowania olejów przekładniowych do prawidłowej pracy, gdyż są smarowane tym samym płynem co silnik naszego motocykla. Na rynku są jednak modele, w których zastosowano przeniesienie napędu wałem przekładnią główną, oraz modele jednośladów z oddzieloną ...

  Funkcje oleju przekładniowego w motocyklu

  Większość motocykli dostępnych na rynku nie wymaga stosowania olejów przekładniowych do prawidłowej pracy, gdyż są smarowane tym samym płynem co silnik naszego motocykla. Na rynku są jednak modele, w których zastosowano przeniesienie napędu wałem przekładnią główną, oraz modele jednośladów z oddzieloną od silnika skrzynią biegów. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem tego typu maszyny, poza kontrolowaniem i regularną wymianą oleju silnikowego dochodzi jeszcze olej skrzyni biegów.

  Utrzymanie optymalnych warunków do pracy przekładni jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania motocykla, gdyż spełniają one kilka bardzo istotnych funkcji. Ich głównym zadaniem jest smarowanie układu, a co za tym idzie zminimalizowanie tarcia pomiędzy elementami przekładni. Dodatkowym zadaniem oleju do skrzyni biegów jest redukcja hałasu i drgań, które powstają w wyniku tarcia elementów nienasmarowanej przekładni. Kolejną funkcją, jaką spełnia olej w skrzyni biegów, będzie odprowadzanie ciepła powstałego w czasie pracy. Powyższe funkcje pomagają na utrzymanie przekładni biegów w stanie idealnym oraz zmniejszają ryzyko uszkodzeń pochodzenia mechanicznego. Pamiętajmy, że regularne dbanie o skrzynie biegów może zapobiec wielu poważnym, a co za tym idzie niezwykle kosztownym naprawom naszego motocykla w przyszłości. Bardzo istotne jest, aby wybierając olej do skrzyni biegów stosować się do zaleceń podanych w książce serwisowej producenta, gdyż zastosowanie nieodpowiedniego środka dla naszej przekładni może przynieść efekt zupełnie odwrotny.

  Dbaj o swój motocykl z Moto — Point

  W Moto — Point znajdziesz oleje przekładniowe zarówno do motocykli z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów renomowanego i polecanego wśród motocyklistów producenta, jakim jest Motul. Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z całą naszą kategorią eksploatacja, gdzie poza olejami przekładniowymi znajdziesz również: chemię motocyklową, oleje silnikowe, płyny hamulcowe, oleje do zawieszenia, płyny chłodnicze i wiele innych. W razie pytań zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem maila, telefonicznie lub poprzez nasze media społecznościowe.

  Więcej
  Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

  Śledź nas na Facebooku