Oleje do zawieszenia

Producenci

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Oleje do zawieszenia Jest 4 produktów.

  Funkcje olejów do zawieszenia motocyklowego

  Aby praca amortyzatorów naszego motocykla była efektywna, a co najważniejsze trwała przez długi czas należy regularnie wymieniać olej do zawieszenia, który jest przeznaczony do naszego typu jednośladu. Olej pełni niezwykle ważne funkcje, a zaniedbanie jego wymiany może powodować przyśpieszone zużycie ...

  Funkcje olejów do zawieszenia motocyklowego

  Aby praca amortyzatorów naszego motocykla była efektywna, a co najważniejsze trwała przez długi czas należy regularnie wymieniać olej do zawieszenia, który jest przeznaczony do naszego typu jednośladu. Olej pełni niezwykle ważne funkcje, a zaniedbanie jego wymiany może powodować przyśpieszone zużycie amortyzatorów, znacznie obniżając komfort jazdy, natomiast w skrajnych przypadkach do ich uszkodzenia, a co za tym idzie nawet do wypadku.

  Olej w zawieszeniu motocykla pełni niezwykle ważne i istotne funkcje. Odpowiada za prawidłowe smarowanie amortyzatorów, niwelując powstałe w trakcie pracy tarcie pomiędzy poszczególnymi elementami mechanizmu prowadzące do szybszego ich zużycia. Dodatkowo odgrywa on rolę chłodzącą oraz czyszczącą układ zawieszenia motocyklowego, gdyż w czasie jazdy w jego wnętrzu wytwarzają się opiłki metalu oraz zanieczyszczenia przedostające się z zewnątrz np. woda czy kurz. Kolejną jednak najważniejszą funkcją jest zapobieganie zbyt gwałtownym uginaniu się zawieszenia, czyli dobiciu oraz gwałtownemu podnoszeniu do pozycji startowej jednośladu, czyli odbiciu. Funkcja ta uniemożliwia oponie na utratę przyczepności koła, która jest częstą przyczyną wypadków na motocyklu.

  Dobierz odpowiedni olej do zawieszenia w swoim motocyklu

  Istotną kwestią jest również dobranie odpowiedniego oleju do zawieszenia naszego jednośladu, gdyż podobnie jak w przypadku olejów silnikowych do optymalnej pracy potrzebują one odpowiednich warunków. Przed zakupem powinniśmy zapoznać się z zaleceniami producenta co do lepkości kinematycznej, a także parametrów związanych ze specyfikacją pracy amortyzatora naszego motocykla. Warto zaznaczyć, że zastosowanie nieodpowiedniego oleju do zawieszenia może spowodować pogorszenie pracy amortyzatora, w skrajnych przypadkach doprowadzając do jego uszkodzenia.

  W ofercie sklepu Moto — Point znajdziesz oleje do zawieszenia różnych typów motocykli, o różnej lepkości i specyfikacji pracy. Zapraszamy również do zapoznania się z całą kategorią z działu eksploatacja, gdzie znaleźć możesz między innymi: chemię motocyklową, filtry, oleje i płyny oraz tłumiki motocyklowe. Jeżeli posiadasz pytania skontaktuj się z nami za pomocą maila lub telefonicznie, nasi pracownicy chętnie pomogą rozwiać Twoje wątpliwości.

  Więcej
  Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
  Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

  Śledź nas na Facebooku