Oleje silnikowe

Producenci

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Oleje silnikowe Jest 6 produktów.

  Jak dbać o motocykl?

  Aby przez długie lata móc cieszyć się nienaganną pracą naszego jednośladu należy odpowiedni i co najważniejsze systematycznie dbać o elementy eksploatacyjne, czyli takie, które pod wpływem pracy z czasem tracą swoje właściwości. Część czynności każdy motocyklista wykonuje sam jak np. czyszczenie i smarowanie łańcucha za pom...

  Jak dbać o motocykl?

  Aby przez długie lata móc cieszyć się nienaganną pracą naszego jednośladu należy odpowiedni i co najważniejsze systematycznie dbać o elementy eksploatacyjne, czyli takie, które pod wpływem pracy z czasem tracą swoje właściwości. Część czynności każdy motocyklista wykonuje sam jak np. czyszczenie i smarowanie łańcucha za pomocą specjalnej chemii motocyklowej, sprawdzenie poziomu ciśnienia w oponach, wymiana filtra powietrza, sprawdzenie poziomu płynów itp. Bardziej doświadczeni poradzą sobie również z drobnymi wymianami np. świec, płynu hamulcowego czy właśnie omawianego przez nas oleju silnikowego. Regularna wymiana oleju w silniku motocykla wraz z filtrem (nie można pominąć wymiany filtra, gdyż jego zadaniem jest gromadzenie nieczystości, więc wymieniając sam olej, możemy go zanieczyścić opiłkami i innymi elementami pochodzącymi z pracy silnika, a także procesów smarowania) to jedna z podstawowych czynności wykonywanych przy jednośladzie, jeżeli chcemy, aby był on w pełni sprawny. Zaniechanie tej czynności to prosta i bardzo szybka droga, która może powodować bardzo poważne i kosztowne uszkodzenia silnika. Należy również pamiętać, że olej silnikowy bierze również udział w procesie chłodzenia jednostki napędowej, a także wpływa na prawidłową pracę sprzęgła.

  Odpowiednio dobrany olej do silnika w motocyklu

  Poszukując odpowiedniego oleju do swojego motocykla, z całą pewnością nie powinniśmy zaglądać na półkę z olejami samochodowymi, gdyż mogą one poważnie zaszkodzić maszynie i doprowadzić do trwałych, poważnych uszkodzeń silnika a co za tym idzie kosztownych remontów.

  Zatem co należy zrobić? W pierwszej kolejności kolejny raz zajrzeć do książki serwisowej w celu zapoznania się z zaleceniami producenta odnośnie do lepkości oraz temperatury zachowania właściwości oleju przeznaczonego do naszej jednostki. Powszechnie zaleca się stosowanie olejów silnikowych półsyntetycznych oraz syntetycznych, które w przeciwieństwie do olejów mineralnych wykazują się dużą odpornością na procesy starzenia się, a także wysoką stabilnością termiczną. Wyjątkiem są motocykle, do których producent wyraźnie zaleca stosowanie oleju mineralnego, a także sytuacje, w których silnik przez dłuższy czas pracował na oleju mineralnym niskiej jakości. W tej sytuacji zastosowanie syntetyku może spowodować wymycie złogów, które uszczelniają silnik jednośladu co doprowadzić może do poważnych uszkodzeń silnika.

  Oleje motocyklowe polecane przez motocyklistów. 


  W sklepie z odzieżą motocyklową oraz akcesoriami motocyklowymi Moto — Point znajdziesz oleje silnikowe marki MOTUL, która za sprawą niezwykle wysokiej jakości cieszy się ogromną popularnością, a także zaufaniem wśród motocyklistów. Ponadto zapraszamy również do zapoznania się z całą ofertą kategorii eksploatacja, gdzie znajdą Państwo jeszcze: chemię motocyklową, oleje i płyny, filtry motocyklowe, a także tłumiki motocyklowe. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

  Więcej
  Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
  Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

  Śledź nas na Facebooku