Eksploatacja

Producenci

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Eksploatacja Jest 83 produktów.

  Regularnie dbaj o sprawność swojego motocykla.

  Aby motocyklista mógł cieszyć się niezawodnością swojego motocykla, przez długie lata musi regularnie pielęgnować oraz dbać o swój sprzęt. Jednoślad wraz ze wzrostem przejechanych kilometrów stopniowo zmniejsza wydajność pracy. Uzupełnienia wymagają takie elementy jak: oleje i płyny, należy również...

  Regularnie dbaj o sprawność swojego motocykla.

  Aby motocyklista mógł cieszyć się niezawodnością swojego motocykla, przez długie lata musi regularnie pielęgnować oraz dbać o swój sprzęt. Jednoślad wraz ze wzrostem przejechanych kilometrów stopniowo zmniejsza wydajność pracy. Uzupełnienia wymagają takie elementy jak: oleje i płyny, należy również regularnie czyścić i smarować łańcuch motocyklowy, a część podzespołów wymaga regularnej wymiany na nowe tak jak: filtry, opony, klocki hamulcowe, żarówki, uszczelki, świece i wiele innych. Część z elementów eksploatacyjnych motocykla kierowca bez większych trudności wykona sam, do części potrzebna jest pomoc drugiej osoby, czasem jednak konieczne są specjalne narzędzia lub wizyta u mechanika. Pamiętać należy, że jeżdżąc niesprawnym motocyklem, narażamy siebie i innych użytkowników drogi na utratę zdrowia, a nawet życia

  Szeroka oferta produktów dla motocykla i motocyklisty.

  Sprawne podzespoły są najistotniejszą kwestią w naszym jednośladzie, jednak bardzo duże znaczenie dla motocyklistów ma również wygląd ich maszyny. W sklepie motocyklowym Moto — Point znajdziesz wydechy, a także kompletne układy wydechowe renomowanych producentów Ixil oraz Scorpion, dedykowane modelom jednośladów Yamaha, Suzuki, Honda, KTMTriupmhDucati, oraz Kawasaki, które pełnią szereg ważnych funkcji w jednośladzie, jednak do najważniejszych należą: tłumienie dźwięków, oczyszczanie oraz sterowanie przepływem gazów spalinowych. W swojej ofercie posiadamy wszystko, czego potrzebujesz do odpowiedniej konserwacji oraz pielęgnacji między innymi lakieru jednośladu, kasku, odzieży oraz elementy przydatne pomagające w czyszczeniu: ściereczki z mikrofibry, szczotki, gąbki i wiele innych.

  Motocyklisto — nie lekceważ symptomów usterki w motocyklu!

  Każda, nawet z pozoru kompletnie nieistotna i błaha usterka w motocyklu może przerodzić się w duży a nierzadko również wyjątkowo kosztowny problem. Znaczna część podzespołów jest ze sobą połączona i ma wpływ na siebie nawzajem, jeden zepsuty element może ponieść za sobą łańcuszek nieszczęść, które finalnie poza rosnącymi kosztami mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić do utraty kontroli nad jednośladem, a co za tym idzie wypadku. Motocyklisto, sklep motocyklowy Moto — Point to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz zarówno ty, jak i twój motocykl do bezpiecznej oraz komfortowej jazdy. 

  Więcej

  Podkategorie

  • Chemia motocyklowa

   Zróżnicowana i kompleksowa oferta chemii motocyklowej

   Własny motocykl to dla wielu jego posiadaczy nie tylko wygodny i szybki środek transportu, ale również pasja, której warto oddawać się z pełnym zaangażowaniem. Dla wszystkich hobbystów jednośladów przygotowaliśmy zatem niezwykle bogaty asortyment produktów, umożliwiających zadbanie o każdy, nawet najmniejszy detal swojego pojazdu. Wśród dostępnych w naszym sklepie propozycji chemii motocyklowej odnajdziesz zatem m.in.:

   •    spray'e do czyszczenia łańcuchów oraz usuwania smaru,

   •    środki do czyszczenia tarcz hamulcowych,

   •    wykonane z mikrofibry ściereczki polerskie i gąbki,

   •    szczotki specjalistycznego oraz uniwersalnego przeznaczenia - występujące pojedynczo lub w zróżnicowanych zestawach,

   •    preparaty odrdzewiające oraz ochronne,

   •    pasty polerskie,

   •    środki do ochrony skóry oraz tkanin,

   •    chemię motocyklową do czyszczenia karoserii,

   •    produkty do higieny kasków,

   •    rękawice i fartuchy do prac serwisowych.

   W ramach niniejszej kategorii do Twojej dyspozycji oddajemy także szeroki wachlarz preparatów dedykowanych nie tyle pojazdom, co samym ich użytkownikom. Wśród nich odnajdziesz np. oliwki do masażu pomagające odzyskać formę po intensywnym wysiłku fizycznym, kremy rozgrzewające i redukujące ilość produkowanego w mięśniach kwasu mlekowego, czy też balsamy i kremy stosowane przed oraz po goleniu.

   W sklepie motocyklowym MOTO-POINT znajdziesz wysokiej jakości chemię motocyklową w przystępnych cenach.

   Działając na rynku od wielu lat doskonale rozumiemy potrzeby i oczekiwania konsumentów z naszej branży. Kluczem do uzyskania satysfakcji klienta jest oferowanie produktów odznaczających się optymalnymi właściwościami wytrzymałościowymi oraz użytkowymi, niebędących jednocześnie dużym obciążeniem dla portfela. W myśl tej zasady, dobierając ofertę naszej firmy, sięgamy wyłącznie po wyroby testowane i sprawdzone przez nasz zespół oraz pochodzące wyłącznie od powszechnie cenionych producentów, takich jak m.in. Spidi, S100, BEL-RAY, Motul czy też brytyjski Muc-Off.

   Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat chemii motocyklowej dostępnej w naszej ofercie.

  • Oleje i płyny

   Które oleje i płyny należy wymienić w motocyklu?

   Motocykl daje nam mnóstwo przyjemności, frajdy i satysfakcji. Dla wielu motocyklistów zakup własnej maszyny był spełnieniem marzeń, jednak aby móc cieszyć się z każdego przejechanego kilometra na motocyklu bardzo ważna jest wymiana oraz konserwacja elementów eksploatacyjnych, gdyż zaniedbanie podstawowych czynności takich jak wymiana płynów i olejów eksploatacyjnych skutkować może poważnym uszkodzeniem motocykla a w przypadku skrajnego zaniedbania stworzenia niebezpiecznych sytuacji na drodze zagrażającym życiu motocyklisty i innych użytkowników drogi

   Oleje silnikowe — w dużym skrócie olej smaruje, chłodzi, czyści, uszczelnia, wycisza pracę silnika oraz chroni go przed korozją. Wymieniając olej w silniku naszego motocykla, musimy koniecznie pamiętać o wymianie filtra oleju, zaniechanie tej czynności może doprowadzić do zanieczyszczenia nowego oleju i utraty jego właściwości. Olej należy wymieniać minimum raz w roku bez względu na ilość przejechanych kilometrów lub jeżeli dość mocno użytkujemy naszą maszynę po przejechaniu ilości kilometrów wskazanych przez producenta w książce serwisowej.
   Oleje do zawieszenia — pozwalają na prawidłową pracę zawieszenia naszego motocykla, podobnie jak w oleju silnikowym ten w amortyzatorach smaruje, chodzi, czyści, uszczelnia, wycisza pracę zawieszenia, chroni przed korozją oraz co najistotniejsze jest odpowiedzialny za płynną pracę zawieszenia (tzw. dobicie i odbicie), czyli uniemożliwienie oponie na utratę przyczepności koła po najechaniu na przeszkodę. Olej wymieniamy nie rzadziej niż raz na dwa lata lub w momencie pojawienia się wycieków, których pod żadnym pozorem nie wolno ignorować. W sytuacji wycieku oleju z zawieszenia motocykla istnieje wysokie ryzyko dostania się oleju na oponę czy też na hamulce co może być przyczyną poważnego w skutkach wypadku.
   Olej przekładniowy — jego głównym zadaniem jest zminimalizowanie tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami układu poprzez smarowanie skrzyni biegów. Dodatkowo pełni funkcję redukcji hałasu, drgań oraz odprowadzanie ciepła. Regularna wymiana oleju przekładniowego pozwoli motocykliście cieszyć się nienaganną pracą skrzyni biegów przez bardzo długi czas.
   Płyny hamulcowe — skraca czas reakcji hamowania motocykla po wciśnięciu hamulca, chroni układ hamulcowy przed korozją oraz wyciekami, poprawia siłę hamowania, jest higroskopijny, czyli łączy się z wodą oraz pochłania ją. Jednym słowem jest niezbędny do prawidłowej pracy układu hamulcowego w naszym motocyklu a regularna kontrola jego stanu oraz wymiana jest podstawową czynnością, jaką należy wykonywać przy jednośladzie, jeżeli chcemy uniknąć awarii hamulców, która doprowadzić może do wypadku na drodze.
   Płyny chłodnicze — do jego głównych zalet należy: utrzymanie optymalnej temperatury pracy układu napędowego, a także ochrona układu przed zamarzaniem, które np. mogłoby doprowadzić do rozszczelnienia. Dodatkowo zapobiega korozji oraz powstawaniu osadów. Wybór odpowiedniego płynu chłodniczego umożliwia na pracę z maksymalną sprawnością jednocześnie w minimalnym stopniu zużywając części eksploatacyjne w silniku motocykla.

   Sprawdź ofertę Moto — Point

   Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu z odzieżą oraz akcesoriami motocyklowymi Moto — Point, gdzie znajdziesz wszystkie rzeczy potrzebne zarówno motocykliście, jak i motocyklowi. Zapraszamy do kontaktu poprzez wiadomość mailową lub telefonicznie, chętnie doradzimy oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

  • Filtry

   Zastosowanie filtra oleju w motocyklach

   W celu jak najdłuższej i efektywnej pracy silnika naszego motocykla regularnie należy wymieniać olej silnikowy, a także filtr oleju motocyklowego, którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie silnika przed dostaniem się do niego nieczystości oraz zanieczyszczeń. Odpowiednia smarowanie oraz czysty sprawny filtr olejowy pozwolą na zachowanie odpowiednich parametrów naszego silnika motocyklowego przez długi czas. Warto wiedzieć, że zabrudzenia, które przedostają się do wnętrza silnika, mogą spowodować w niedługim czasie poważne uszkodzenia, których naprawa może okazać się niezwykle kosztowna, oraz czasochłonna.

   Jak doskonale wiemy, olej płynący w silniku motocyklowym spełnia kilka funkcji: najważniejszą jest smarowanie, czyli zmniejszenie siły tarcia, dodatkowo wykorzystuje się go jako płyn chłodzący oraz czyszczący za sprawą obecności wewnątrz silnika. Filtr oleju ma za zadanie utrzymać go więc w jak najlepszej kondycji przez jak najdłuższy okres, uniemożliwiając przedostanie się do środka takich związków jak: resztki paliwa, cząsteczki siarki, a także kurz, które osiadałyby wewnątrz silnika oraz poprzez tarcie stykających się powierzchni prowadząc do trwałego uszkodzenia. W celu uniknięcia takiej sytuacji olej silnikowy w naszym motocyklu przepływa właśnie przez filtr oleju, który wyłapuje wszystkie zanieczyszczenia, pozwalając na przepływ jedynie oczyszczonego oleju po komorze silnika.

   Wymiana filtra oleju

   Filtr oleju w motocyklu to jeden z tych elementów eksploatacyjnych, który motocyklista w łatwy sposób może wymienić samodzielnie, bez konieczności pomocy ze strony mechanika. Czynność tę trzeba powtarzać nawet co kilka tysięcy kilometrów przy dynamicznej jeździe w trudnych warunkach do maksymalnie kilkunastu tysięcy, jeżeli warunki, w jakich podróżowaliśmy, były optymalne. Aby dokonać wymiany, nie trzeba posiadać specjalistycznych narzędzi ani zbyt wiele czasu, a dokładny opis jak należy dokonać wymiany oraz jaki filtr oleju dedykowany jest do twojego modelu jednośladu znajdziesz w książce serwisowej.

   Sprawdzenie producenci

   W naszym sklepie znajdziesz motocyklowy filtr oleju czołowego producenta, jakim jest HIFLOFILTRO, który słynie z niezwykłej jakości oferowanych przez siebie produktów.

   W ofercie sklepu Moto-Point poza elementami eksploatacyjnymi do motocykla znajdziesz u nas również niezbędne elementy odzieży motocyklowej oraz przydatne w podróży akcesoria. Jeżeli nie widzisz w naszym sklepie interesującego Cię produktu, daj nam znać telefonicznie lub poprzez maila, spróbujemy go sprowadzić specjalnie dla Ciebie!.

  na stronę
  Pokazuje 1 - 12 z 83 elementów
  Pokazuje 1 - 12 z 83 elementów

  Śledź nas na Facebooku