Eksploatacja

Producenci

 • PRZESYŁKA KURIERSKA
 • Szybka i bezpieczna płatność
 • E-raty

Kup na raty

Eksploatacja Jest 89 produktów.

Podkategorie

 • Chemia motocyklowa

  Zróżnicowana i kompleksowa oferta chemii motocyklowej

  Własny motocykl to dla wielu jego posiadaczy nie tylko wygodny i szybki środek transportu, ale również pasja, której warto oddawać się z pełnym zaangażowaniem. Dla wszystkich hobbystów jednośladów przygotowaliśmy zatem niezwykle bogaty asortyment produktów, umożliwiających zadbanie o każdy, nawet najmniejszy detal swojego pojazdu. Wśród dostępnych w naszym sklepie propozycji chemii motocyklowej odnajdziesz zatem m.in.:

  •    spray'e do czyszczenia łańcuchów oraz usuwania smaru,

  •    środki do czyszczenia tarcz hamulcowych,

  •    wykonane z mikrofibry ściereczki polerskie i gąbki,

  •    szczotki specjalistycznego oraz uniwersalnego przeznaczenia - występujące pojedynczo lub w zróżnicowanych zestawach,

  •    preparaty odrdzewiające oraz ochronne,

  •    pasty polerskie,

  •    środki do ochrony skóry oraz tkanin,

  •    chemię motocyklową do czyszczenia karoserii,

  •    produkty do higieny kasków,

  •    rękawice i fartuchy do prac serwisowych.

  W ramach niniejszej kategorii do Twojej dyspozycji oddajemy także szeroki wachlarz preparatów dedykowanych nie tyle pojazdom, co samym ich użytkownikom. Wśród nich odnajdziesz np. oliwki do masażu pomagające odzyskać formę po intensywnym wysiłku fizycznym, kremy rozgrzewające i redukujące ilość produkowanego w mięśniach kwasu mlekowego, czy też balsamy i kremy stosowane przed oraz po goleniu.

  W sklepie motocyklowym MOTO-POINT znajdziesz wysokiej jakości chemię motocyklową w przystępnych cenach.

  Działając na rynku od wielu lat doskonale rozumiemy potrzeby i oczekiwania konsumentów z naszej branży. Kluczem do uzyskania satysfakcji klienta jest oferowanie produktów odznaczających się optymalnymi właściwościami wytrzymałościowymi oraz użytkowymi, niebędących jednocześnie dużym obciążeniem dla portfela. W myśl tej zasady, dobierając ofertę naszej firmy, sięgamy wyłącznie po wyroby testowane i sprawdzone przez nasz zespół oraz pochodzące wyłącznie od powszechnie cenionych producentów, takich jak m.in. Spidi, S100, BEL-RAY, Motul czy też brytyjski Muc-Off.

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat chemii motocyklowej dostępnej w naszej ofercie.

 • Oleje i płyny

  Które oleje i płyny należy wymienić w motocyklu?

  Motocykl daje nam mnóstwo przyjemności, frajdy i satysfakcji. Dla wielu motocyklistów zakup własnej maszyny był spełnieniem marzeń, jednak aby móc cieszyć się z każdego przejechanego kilometra na motocyklu bardzo ważna jest wymiana oraz konserwacja elementów eksploatacyjnych, gdyż zaniedbanie podstawowych czynności takich jak wymiana płynów i olejów eksploatacyjnych skutkować może poważnym uszkodzeniem motocykla a w przypadku skrajnego zaniedbania stworzenia niebezpiecznych sytuacji na drodze zagrażającym życiu motocyklisty i innych użytkowników drogi

  Oleje silnikowe — w dużym skrócie olej smaruje, chłodzi, czyści, uszczelnia, wycisza pracę silnika oraz chroni go przed korozją. Wymieniając olej w silniku naszego motocykla, musimy koniecznie pamiętać o wymianie filtra oleju, zaniechanie tej czynności może doprowadzić do zanieczyszczenia nowego oleju i utraty jego właściwości. Olej należy wymieniać minimum raz w roku bez względu na ilość przejechanych kilometrów lub jeżeli dość mocno użytkujemy naszą maszynę po przejechaniu ilości kilometrów wskazanych przez producenta w książce serwisowej.
  Oleje do zawieszenia — pozwalają na prawidłową pracę zawieszenia naszego motocykla, podobnie jak w oleju silnikowym ten w amortyzatorach smaruje, chodzi, czyści, uszczelnia, wycisza pracę zawieszenia, chroni przed korozją oraz co najistotniejsze jest odpowiedzialny za płynną pracę zawieszenia (tzw. dobicie i odbicie), czyli uniemożliwienie oponie na utratę przyczepności koła po najechaniu na przeszkodę. Olej wymieniamy nie rzadziej niż raz na dwa lata lub w momencie pojawienia się wycieków, których pod żadnym pozorem nie wolno ignorować. W sytuacji wycieku oleju z zawieszenia motocykla istnieje wysokie ryzyko dostania się oleju na oponę czy też na hamulce co może być przyczyną poważnego w skutkach wypadku.
  Olej przekładniowy — jego głównym zadaniem jest zminimalizowanie tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami układu poprzez smarowanie skrzyni biegów. Dodatkowo pełni funkcję redukcji hałasu, drgań oraz odprowadzanie ciepła. Regularna wymiana oleju przekładniowego pozwoli motocykliście cieszyć się nienaganną pracą skrzyni biegów przez bardzo długi czas.
  Płyny hamulcowe — skraca czas reakcji hamowania motocykla po wciśnięciu hamulca, chroni układ hamulcowy przed korozją oraz wyciekami, poprawia siłę hamowania, jest higroskopijny, czyli łączy się z wodą oraz pochłania ją. Jednym słowem jest niezbędny do prawidłowej pracy układu hamulcowego w naszym motocyklu a regularna kontrola jego stanu oraz wymiana jest podstawową czynnością, jaką należy wykonywać przy jednośladzie, jeżeli chcemy uniknąć awarii hamulców, która doprowadzić może do wypadku na drodze.
  Płyny chłodnicze — do jego głównych zalet należy: utrzymanie optymalnej temperatury pracy układu napędowego, a także ochrona układu przed zamarzaniem, które np. mogłoby doprowadzić do rozszczelnienia. Dodatkowo zapobiega korozji oraz powstawaniu osadów. Wybór odpowiedniego płynu chłodniczego umożliwia na pracę z maksymalną sprawnością jednocześnie w minimalnym stopniu zużywając części eksploatacyjne w silniku motocykla.

  Sprawdź ofertę Moto — Point

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu z odzieżą oraz akcesoriami motocyklowymi Moto — Point, gdzie znajdziesz wszystkie rzeczy potrzebne zarówno motocykliście, jak i motocyklowi. Zapraszamy do kontaktu poprzez wiadomość mailową lub telefonicznie, chętnie doradzimy oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

 • Filtry

  Zastosowanie filtra oleju w motocyklach

  W celu jak najdłuższej i efektywnej pracy silnika naszego motocykla regularnie należy wymieniać olej silnikowy, a także filtr oleju motocyklowego, którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie silnika przed dostaniem się do niego nieczystości oraz zanieczyszczeń. Odpowiednia smarowanie oraz czysty sprawny filtr olejowy pozwolą na zachowanie odpowiednich parametrów naszego silnika motocyklowego przez długi czas. Warto wiedzieć, że zabrudzenia, które przedostają się do wnętrza silnika, mogą spowodować w niedługim czasie poważne uszkodzenia, których naprawa może okazać się niezwykle kosztowna, oraz czasochłonna.

  Jak doskonale wiemy, olej płynący w silniku motocyklowym spełnia kilka funkcji: najważniejszą jest smarowanie, czyli zmniejszenie siły tarcia, dodatkowo wykorzystuje się go jako płyn chłodzący oraz czyszczący za sprawą obecności wewnątrz silnika. Filtr oleju ma za zadanie utrzymać go więc w jak najlepszej kondycji przez jak najdłuższy okres, uniemożliwiając przedostanie się do środka takich związków jak: resztki paliwa, cząsteczki siarki, a także kurz, które osiadałyby wewnątrz silnika oraz poprzez tarcie stykających się powierzchni prowadząc do trwałego uszkodzenia. W celu uniknięcia takiej sytuacji olej silnikowy w naszym motocyklu przepływa właśnie przez filtr oleju, który wyłapuje wszystkie zanieczyszczenia, pozwalając na przepływ jedynie oczyszczonego oleju po komorze silnika.

  Wymiana filtra oleju

  Filtr oleju w motocyklu to jeden z tych elementów eksploatacyjnych, który motocyklista w łatwy sposób może wymienić samodzielnie, bez konieczności pomocy ze strony mechanika. Czynność tę trzeba powtarzać nawet co kilka tysięcy kilometrów przy dynamicznej jeździe w trudnych warunkach do maksymalnie kilkunastu tysięcy, jeżeli warunki, w jakich podróżowaliśmy, były optymalne. Aby dokonać wymiany, nie trzeba posiadać specjalistycznych narzędzi ani zbyt wiele czasu, a dokładny opis jak należy dokonać wymiany oraz jaki filtr oleju dedykowany jest do twojego modelu jednośladu znajdziesz w książce serwisowej.

  Sprawdzenie producenci

  W naszym sklepie znajdziesz motocyklowy filtr oleju czołowego producenta, jakim jest HIFLOFILTRO, który słynie z niezwykłej jakości oferowanych przez siebie produktów.

  W ofercie sklepu Moto-Point poza elementami eksploatacyjnymi do motocykla znajdziesz u nas również niezbędne elementy odzieży motocyklowej oraz przydatne w podróży akcesoria. Jeżeli nie widzisz w naszym sklepie interesującego Cię produktu, daj nam znać telefonicznie lub poprzez maila, spróbujemy go sprowadzić specjalnie dla Ciebie!.

 • Tłumiki motocyklowe -...

  Układ wyde­chowy w moto­cy­klu w pierw­szej kolej­no­ści ma za zada­nie tłu­mić hałas wydo­by­wa­jący się z sil­nika

  Kolejną istotną funk­cją jest oczysz­cza­nie oraz ste­ro­wa­nie prze­pły­wem gazów spa­li­no­wych. Bio­rąc pod uwagę nie­wiel­kie roz­miary tłu­mi­ków moto­cy­klo­wych gdyby porów­nać np. do samo­cho­dów oso­bo­wych, oraz nie­wiel­kie gaba­ryty moto­cy­kla, pro­duk­cja tłu­mika, który nie wpły­nie nega­tyw­nie na kom­fort pro­wa­dze­nia oraz nie zmniej­szy aero­dy­na­miki jed­no­śladu oka­zuje się nie­zwy­kle trudne. Pro­du­cenci wyde­chów muszą dokład­nie zapla­no­wać każdy jego ele­ment, wyko­rzy­stu­jąc pod­czas pro­duk­cji mate­riały naj­wyż­szej jako­ści cha­rak­te­ry­zu­ją­cych się niską masą i wysoką wytrzy­ma­ło­ścią np. stal, tytan czy kar­bon.

  Obec­nie tłu­miki moto­cy­klowe dzie­limy na dwie kate­go­rie

  Tłu­miki reflek­syjne- ich główną zaletą będzie sto­sun­kowo nie­wielki koszt pro­duk­cji, a co za tym idzie niska cena deta­liczna. Gdy­by­śmy roz­cięli go na pół naszym oczom uka­załby się sys­tem rurek, prze­gród oraz otwo­rów, mają one za zada­nie ste­ro­wać prze­pły­wem spa­lin i gazów. Poprzez zasto­so­wa­nie róż­nej wiel­ko­ści komór, dźwięk zostaje roz­pro­szony zmniej­sza­jąc emi­to­wany hałas do poziomu akcep­to­wa­nego przez Pol­skie normy (aktu­al­nie dla maszyn o pojem­no­ści do 125cm3 wynosi ona 94 dB, dla więk­szych moto­cy­kli 96 dB). Minu­sem tego rodzaju tłu­mika może jed­nak oka­zać się zmniej­sze­nie dyna­miki sil­nika naszego moto­cy­kla.

  Tłu­miki absorp­cyjne- pod wzglę­dem kon­struk­cyj­nym cał­ko­wi­cie róż­nią się od modeli reflek­syj­nych. Po roz­cię­ciu na pół ujrzymy idącą wzdłuż rurę tłu­mika i tylko jedną dużą komorę znaj­du­jąca się wokół rury prze­lo­to­wej, która została wypeł­niona mate­ria­łami absorp­cyj­nymi, ich para­me­try oraz gęstość są dokład­nie wyli­czone pod kon­kretny model moto­cy­kla. Główną zaletą tego rodzaju ukła­dów wyde­chowych będzie brak nega­tyw­nego wpływu na pracę oraz moc sil­nika zapew­nia­jąc odpo­wiedni poziom hałasu. Należy jed­nak wspo­mnieć, że koszt tego rodzaju tłu­mika będzie znacz­nie więk­szy, co należy uznać za jego naj­więk­szą wadę.

  W Moto-Point ofe­ru­jemy koń­cówki tłu­mika oraz kom­pletne układy wyde­chowe do moto­cy­kli Yamaha, Suzuki, Honda, KTM, Triumph, Ducati oraz Kawa­saki pro­du­ko­wa­nych pod logiem firm: IXIL oraz SCORPION.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 89 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 89 elementów

Śledź nas na Facebooku