Filtry

Producenci

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Filtry Jest 7 produktów.

  Zastosowanie filtra oleju w motocyklach

  W celu jak najdłuższej i efektywnej pracy silnika naszego motocykla regularnie należy wymieniać olej silnikowy, a także filtr oleju motocyklowego, którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie silnika przed dostaniem się do niego nieczystości oraz zanieczyszczeń. Odpowiednia smarowanie oraz czysty sprawny ...

  Zastosowanie filtra oleju w motocyklach

  W celu jak najdłuższej i efektywnej pracy silnika naszego motocykla regularnie należy wymieniać olej silnikowy, a także filtr oleju motocyklowego, którego głównym zadaniem jest zabezpieczenie silnika przed dostaniem się do niego nieczystości oraz zanieczyszczeń. Odpowiednia smarowanie oraz czysty sprawny filtr olejowy pozwolą na zachowanie odpowiednich parametrów naszego silnika motocyklowego przez długi czas. Warto wiedzieć, że zabrudzenia, które przedostają się do wnętrza silnika, mogą spowodować w niedługim czasie poważne uszkodzenia, których naprawa może okazać się niezwykle kosztowna, oraz czasochłonna.

  Jak doskonale wiemy, olej płynący w silniku motocyklowym spełnia kilka funkcji: najważniejszą jest smarowanie, czyli zmniejszenie siły tarcia, dodatkowo wykorzystuje się go jako płyn chłodzący oraz czyszczący za sprawą obecności wewnątrz silnika. Filtr oleju ma za zadanie utrzymać go więc w jak najlepszej kondycji przez jak najdłuższy okres, uniemożliwiając przedostanie się do środka takich związków jak: resztki paliwa, cząsteczki siarki, a także kurz, które osiadałyby wewnątrz silnika oraz poprzez tarcie stykających się powierzchni prowadząc do trwałego uszkodzenia. W celu uniknięcia takiej sytuacji olej silnikowy w naszym motocyklu przepływa właśnie przez filtr oleju, który wyłapuje wszystkie zanieczyszczenia, pozwalając na przepływ jedynie oczyszczonego oleju po komorze silnika.

  Wymiana filtra oleju

  Filtr oleju w motocyklu to jeden z tych elementów eksploatacyjnych, który motocyklista w łatwy sposób może wymienić samodzielnie, bez konieczności pomocy ze strony mechanika. Czynność tę trzeba powtarzać nawet co kilka tysięcy kilometrów przy dynamicznej jeździe w trudnych warunkach do maksymalnie kilkunastu tysięcy, jeżeli warunki, w jakich podróżowaliśmy, były optymalne. Aby dokonać wymiany, nie trzeba posiadać specjalistycznych narzędzi ani zbyt wiele czasu, a dokładny opis jak należy dokonać wymiany oraz jaki filtr oleju dedykowany jest do twojego modelu jednośladu znajdziesz w książce serwisowej.

  Sprawdzenie producenci

  W naszym sklepie znajdziesz motocyklowy filtr oleju czołowego producenta, jakim jest HIFLOFILTRO, który słynie z niezwykłej jakości oferowanych przez siebie produktów.

  W ofercie sklepu Moto-Point poza elementami eksploatacyjnymi do motocykla znajdziesz u nas również niezbędne elementy odzieży motocyklowej oraz przydatne w podróży akcesoria. Jeżeli nie widzisz w naszym sklepie interesującego Cię produktu, daj nam znać telefonicznie lub poprzez maila, spróbujemy go sprowadzić specjalnie dla Ciebie!.

  Więcej
  Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
  Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

  Śledź nas na Facebooku