Stopery do uszu

Producenci

  Promocje

  • PRZESYŁKA KURIERSKA
  • Szybka i bezpieczna płatność
  • E-raty

  Kup na raty

  Stopery do uszu Jest 5 produktów.

  Czy stopery są potrzebne motocykliście?

  Temat hałasu na motocyklu prędzej czy później dogania każdego motocyklistę. Każdy, kto choć raz wybrał się swoim jednośladem w dłuższą, podróż doskonale wie, jak bardzo męczące, a nawet rozpraszające może być ciągły hałas. W mieście przyjęto za średnią wysokość około 65 dB., natomiast motocykl wyposażony ...

  Czy stopery są potrzebne motocykliście?

  Temat hałasu na motocyklu prędzej czy później dogania każdego motocyklistę. Każdy, kto choć raz wybrał się swoim jednośladem w dłuższą, podróż doskonale wie, jak bardzo męczące, a nawet rozpraszające może być ciągły hałas. W mieście przyjęto za średnią wysokość około 65 dB., natomiast motocykl wyposażony w fabryczny tłumik nie powinien przekraczać 96 dB. Na krótszą metę taki poziom dźwięku nie jest groźny dla naszego zdrowia, jednak na dłuższą metę staje się niezwykle uciążliwy oraz powodować bóle głowy, gdy dodatkowo dołożymy jeszcze do tego szum wytwarzany przez wiatr oraz jazdę po autostradzie wartość ta wzrośnie do około 120 dB. Taki poziom głośności jest męczący dla motocyklisty i może pogorszyć skupienie oraz spowolnić reakcję na nieprzewidziane zdarzenia drogowe, a co za tym idzie doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Długotrwałe wystawienie na dźwięk o mocy zaledwie 130 dB. może powodować zaburzenia układu krążenia, choroby przewodu pokarmowego oraz żołądka, uniemożliwia swobodne porozumiewanie się, a także że długotrwałe wystawianie się na falę o wysokości powyżej 100 dB. w trwały sposób niszczy nasz słuch. Nic więc dziwnego, że motocykliści szukają sposobów na profilaktykę 

  Jakie stopery wybrać? Zwykłe, czy te dedykowane dla motocyklistów?

  W Moto-Point z kilku powodów preferujemy modele dedykowane, zapewniające obniżenie dźwięku o około 20 dB. Wartość ta jest wystarczająca, by znacząco obniżyć poziom szumów spowodowanych prędkością a co za tym idzie obniżyć prawdopodobieństwo uszkodzenia mechanizmu słuchu, jednocześnie pozwalając na słyszenie ważnych dźwięków z otoczenia takich jak syrena uprzywilejowanego samochodu, sygnału klaksonu, jak i również, co najważniejsze brzmienia wydawanego przez motocykl. Jakie więc cechy powinny posiadać idealne motocyklowe zatyczki do uszu?

  • idealne dopasowanie do kształtu ucha

  • otwarty filtr zapewniający przepływ powietrza, a także brak poczucia całkowitej izolacji

  • miękkie filtry komfortowo leżące nawet pod kaskiem motocyklowym

  • wykonane z materiałów, które pod wpływem ciepła idealnie dopasowują się do kształtu ucha poprzez ciepło naszego ciała

  • brak ucisku na kanał słuchowy powodujący dyskomfort podczas użytkowania

  • możliwość dopasowania odpowiedniego dla nas rozmiaru.

  Najlepszy producent stoperów dla motocyklistów

  W ofercie sklepu Moto-Point znajdziesz stopery do uszu marki Alpine, która jest liderem i jak nikt inny rozumie problemy motocyklisty w zakresie hałasu podczas prowadzenia motocykla. Firma od lat swoją działalność skupia na ochronie słuchu oraz szerzeniu świadomości wśród motocyklistów jak ważne jest działanie profilaktyczne.

  W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w naszym salonie z odzieżą oraz akcesoriami motocyklowymi znajdującym się we Wrocławiu.

  Więcej
  Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
  Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

  Śledź nas na Facebooku